Mayská riviéra

Tropický život mezi palmami a bílým pískem

Mexická Riviera Maya, neboli Mayská riviéra, se rozprostírá od Cancúnu po Tulum. Díky svým celosvětově proslulým bílým plážím, modrým karibským vodám, teplému tropickému počasí je skvělou volbou pro život v Mexiku. Navíc díky prosperitě regionu a vysoké úrovni investic ze strany vlády a soukromého sektoru je zde život velmi a moderní, hlavně pokud jde o infrastrukturu, služby a vybavení. Avšak tradiční mexická kultura, od hudby, přes jídlo až po kulturní akce, je nezbytnou součástí zdejšího prostředí.

Mayská riviéra se nachází na východním pobřeží poloostrova Yucatán v oblasti tropického podnebí, takže teplé počasí si zde můžete užívat po celý rok. Teploty se pohybují až na 28 °C během většiny roku, v zimních měsících od prosince do února zde naměříte nejméně okolo 16 °C. Září a říjen jsou deštivé měsíce. V této roční době je oblast vlhčí. Nicméně teploty oceánu jsou příjemné neustále, takže si můžete skvěle zaplavat po celý rok.

Mayská riviéra je velmi oblíbenou destinací pro život lidí jak ze Severní Ameriky, tak Evropy a dalších koutů světa. Místa k bydlení jsou zde různorodá, od života v přímořském letovisku, v tradiční rybářské vesničce, nebo městě, každý si zde vybere. Zde je stručný přehled tří nejoblíbenějších destinací v odlišném životním stylu na Mayské riviéře.

Playa del Carmen je rychle rostoucí přímořské město. Známé je svým pulzujícím nočním životem, prvotřídními nákupními centry v pěší zóně La Avenida Quinta a širokou gastronomickou nabídkou zahrnující jak tradiční mexickou kuchyni, tak pochoutky ze všech koutů světa. Velká míra přistěhovalectví dodává skutečnou mezinárodní příchuť celému prostředí.

Město Tulum se nachází na úplném jihu tohoto regionu. Jakmile se město stalo konečnou zastávkou na stezce “batůžkářů” Střední Amerikou, vyrostlo a stalo se útočištěm emigrantů nejen v důchodovém věku, a to hlavně pro své prostředí bez davů. Pocit je zde stále bohémský.

Život luxusního přímořského letoviska naleznete v Akumal. I přesto je to stále malé město, jehož název v mayském jazyce znamená „země želv“, a želvy se zde opravdu hojně vyskytují. Větší rozvoj města však byl držen na uzdě, aby si zachovalo své kouzlo.

V jakékoli z těchto destinací si můžete užít potápění, šnorchlování, plavby lodí, rybaření, plavání ve sladkovodních cenotech, tedy jezer v jeskynních dutinách obklopených džunglí nebo poznávání ruin Mayů, které jsou poseté touto oblastí. V oblasti Mayské riviéry existují zavedené komunity emigrantů, ke kterým se můžete velmi snadno připojit a užít si aktivní společenský život.

  • Loading

  533 000€

  • Ložnice4
  • m2332
  • Cena za m21 605,42€
  • OkolíRiviera Maya
  • Typ Apartmán
  Apartmán Maredal Tulum

  Tulum, Riviera Maya Mexiko

  Zobrazit